Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Nedir ?

kurumsal web tasarim gif 2 63024

Kurumsal Web Tasarım

İnternet kullanımının günümüzde bu derece yaygınlaşması ile birlikte dijitalde var olmak zorunluluk ve ihtiyaç haline geldi. Kurumsal altyapıya sahip firmalar için ise bu durum, web site sahibi olmak kaçınılmaz oldu.

İsterseniz internetteki varlığınız bir ürünü satmak olsun isterseniz bir hizmeti pazarlamak olsun 4,5 milyarı geçen internet kullanıcısını görmezden gelmek mümkün değil. Hal böyle olunca yaptığınız işin önemi olmaksızın “dijital işletmeniz” olan web sitenizin varlığı ve niteliği bir hayli önem kazanıyor.

Üstelik kurumsal web tasarım işin ilk adımı. Web tasarımın ardından kurumsal web sitenizin, arama motorunda daha görünür(!) olması adına yapılacak SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışması gerekiyor. Sonrasında ise marka strateji hedeflerinize göre dijital reklam çalışması yapılması gerekebilir.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Çok önemli ve gerekli olduğunu belirttiğimiz kurumsal web tasarım ne anlama geliyor ve diğer web tasarım çizgisinden hangi açılardan farklılaşıyor, biraz da bunu ele alalım.

Kurumsal web tasarımı, kurumsallık odaklı olarak projelendirilen web tasarım çeşididir.

Kurumsal Web Tasarımın Farkı Nedir?

Web site yaptırma talebinde bulunan firmanın kurumsal kimliğinin analiz edilmesiyle birlikte kurumsallığı en iyi yansıtacak şekilde bir çalışma yapılması gerekir.

kurumsal web tasarım

Kurumsal Web Tasarımın Kriterleri Nelerdir?

Genel anlamda kurumsal web sitelerin hangi önemli kriterlere sahip olması gerektiğini aşağıda maddelendirdik:

 • Kurumsal kimlik
 • Kullanıcı deneyimi
 • Web sitenin ziyaretçi davranışları ve alışkanlıkları
 • Sektörden gelen yönelimler
 • SEO altyapısına uygun tasarım ve kodlama
 • Responsive(mobil uyumlu) tasarım
 • Web site içerik ağacı
 • Web site hızı

Kurumsal Web Tasarımın Avantajları

Kurumsal web siteniz ile web site ziyaretçilerinizi, gerekli formlarla yönlendirme ve harekete geçmelerini teşvik ederek sizden hizmet almalarını sağlayabilirsiniz. Formlar, bu anlamda müşteri etkileşimini arttırarak potansiyel dönüşümleri sonuçlandırmada oldukça katkıda bulunur. Bu sebeple web sitenizde gerekli ziyaretçi yönlendirmesinin olduğundan emin olun.

Web siteniz sizin için 7/24 açık mağaza potansiyelini oluşturur. Bu sebeple web sitenin, herkese açık gösterim sağlayan bu yapısını iyi değerlendirin.

Kurumsal web tasarımın avantajlarını maddeleyecek olursak;

 • Marka kimliğinizi ve vizyonunuzu en iyi yansıtacak araçtır.
 • Web site ziyaretçilerine, dijitalde gezinti yapıyor olmanın konforunu yaşatırsınız.
 • Firmanızın kapsadığı ürün veya hizmetleri en kaliteli şekilde tanıtarak olumlu geri dönüşler elde edebilmenizi sağlar.
 • Potansiyel ve mevcut müşterilerinize güven ortamı sunarak marka prestijinizin artmasını sağlar.
 • Tasarım veya içerik özgünlüğü/yoğunluğu açısından bulunduğunuz sektördeki rakiplerinizin arasında sıyrılırsınız.

Kurumsal web siteler, sizin için özgün içerik, tasarım ve kodlama ile oluşturulmuş, firmanızı en iyi yansıtacak dijital çalışma niteliğinde bir araçtır.

Web tasarım ajansları arasında kurumsal web tasarımında yoğun tecrübesi olan ve bu anlamda size dijital yol haritası çizecek olan ajans ile çalışmalısınız. Sizin web sitenizi yapacak olan web tasarım firmasının öncelikle kendisinin nitelikli bir kurumsal kimliğe sahip olması gerektiğini unutmayın.

Kurumsal web site konusunda hem nicelik hem nitelik açısından ön plana çıkan referanslarımız ile iddiamızı sürdürüyoruz!

Sektörünüze, müşteri kitlenize ve kurumsallığınıza en uygun kurumsal web tasarımını biz yapıyoruz…

İlgili gönderiler